Zakończenie sezonu artystycznego 2023/2024

20 czerwca 2024 roku w sali widowiskowej Huty Kultury odbyło się podsumowanie sezonu zajęć tanecznych i fotograficznych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie. Otwarcia koncertu galowego, przywitania licznie zgromadzonej publiczności, instruktorów oraz wszystkich grup warsztatowych dokonali Iwona Borodej i Marcin Woszczewski.

Podczas pokazów tanecznych wystąpiły dwie grupy Huty Tańca, w sześciu choreografiach przygotowanych przez instruktor tańca jazzowego Panią Sabinę Englot, która współpracuje z Gminnym Ośrodkiem Kultury już od dwóch sezonów.

Na scenie jako pierwsza wystąpiła młodsza grupa „Huty Tańca” w układzie tanecznym pt. „Piraci”. Drugi taniec, także należał do młodszej grupy, była to choreografia pt. „Różowe okulary”. Następnie scena należała do starszej grupy Huty Tańca, która zaprezentowała „LITTEL PARTY” choreografię dzięki, której na  Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego „Roztańczony Stary Zamość” młodzież w swojej kategorii zajęła I miejsce. Kolejny pokaz to „DZIEŃ DZIECKA” choreografia młodszej grupy, która była prezentowana podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego „Roztańczony Stary Zamość” zajęła V miejsce na tym konkursie. Pierwszy raz przed publicznością prezentowany był układ taneczny starszej grupy pt. „JAMES BOND”. Na koniec pokazów tanecznych wystąpiła młodsza grupa Huty Tańca w choreografii pt. „MRÓWKI”.

Po wszystkich występach Wójt Gminy Ruda-Huta Jarosław Walczuk podziękował instruktor Sabine Englot i grupom za cały sezon intensywnej pracy, wręczając słodkie upominki.

Huta Tańca grupa młodsza to: Zuzanna Niedźwiecka, Julia Onyszko, Alicja Sawić, Hanna Skimina, Amelia Molenda, Julia Zemrzycka, Roksana Niedźwiecka, Klara Psuja, Martyna Wachulska, Hanna Wilkos, Oliwia Wojewoda, Oliwia Nawrocka, Nel Skrok, Róża Walczuk, Wiktor Iwaniszczuk, Wojtek Wawron, Mateusz Sitarz.

Starsza grupa Huty Tańca wystąpiła w składzie:

Maja Rozmarynowska, Zuzanna Tulikowska, Vanessa Śliwińska, Zofia Sołtys,Gabriela Korzeniewska, Zuzanna Szwalikowska, Matylda Zacharczuk, Zuzanna Dyczko, Zuzanna Kozaczuk, Kamila Cenkiel, Michał Nadolski, Gabriel Nadolski, Antoni Dziaduk, Agata Wilkos, Wojciech Sitarz, Klara Dąbrowska, Maximilian Śliwiński, Julia Kantyka.

Kolejnym punktem programu było wręczenie certyfikatów ukończenia warsztatów fotograficznych, które swoim kursantom przekazał instruktor Robert Wróblewski oraz Wójt Gminy Ruda-Huta Jarosław Walczuk. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy przeszli do sali konferencyjnej gdzie można było obejrzeć wernisaż prac przygotowanych przez Annę Nadolską, Wiktora Iwaniszczuka, Roberta Iwaniszczuka, Filipa Maksymiuka oraz instruktora Roberta Wróblewskiego.

Dzień później 21 czerwca 2024 r. w sali widowiskowej Huty Kultury odbyło się także zakończenie sezonu artystycznego warsztatów instrumentalnych, wokalnych i teatralnych.

Warsztaty instrumentalne i wokalne prowadzone były przez Mariana Skibę, który w Hucie Kultury już od 3 lat prowadzi zajęcia muzyczne. W skład zespołu instrumentalnego wchodzą: Leon Zacharczuk, Mateusz Wilkos, Karolina Szwalikowska, Jakub Zwierzyński, Michał Nadolski, Jakub Borodej, Antoni Dziaduk, Gabriel Nadolski.

Pierwszy wystąpił Leon Zacharczuk grając na keyboardzie utwór pt. „Mało nas”, Mateusz Wilkos wykonał na  akordeonie piosenkę pt. „Pojedziemy na łów”, Karolina Szwalikowska zagrała na keyboardzie utwór pt. „Zielony mosteczek”, Jakub Zwierzyński wykonał utwór pt. „W hawajską noc” z filmu „Czarna perła”, Michał Nadolski na akordeonie zagrał „Taniec tyrolski”, Jakub Borodej zagrał utwór pt. „Kurier carski” z filmu „Dr Żywago”, Antoni Dziaduk wykonał utwór pt. „Hasta manana” z repertuaru zespołu ABBA, Gabriel Nadolski zagrał na akordeonie „Pędzą sanie”. Zespół wokalny Huty Muzyki to dwie grupy warsztatowe: Grupa młodsza w składzie  Zuzanna Kozaczuk, Alicja Sawić zaśpiewały utwór pt. „Blues z kapelusza”. Grupa starsza to: Maja Dziechciaruk, Maja Kozłowska, Julia Panasiuk, Amelia Molenda, Julia Kantyka, Jakub Zwierzyński, Mateusz Lewczuk. Zespół wykonał trzy utwory: „Pogoda ducha”, „Jaki piękny świat”, „Na orbicie serc” z musicalu „Taniec wampirów”. Instruktorowi i uczestnikom zajęć podziękowanie i słodkie upominki wręczyli Zastępca Wójta Gminy Ruda-Huta Agnieszka Woszczewska i Przewodniczący Rady Gminy Piotr Śliwa.

Podziękowania i słowa uznania przekazano, także na ręce instruktora warsztatów teatralnych Marcina Woszczewskiego, który w sezonie 2023/24 prowadził zajęcia z dwoma grupami Teatru OKO. Grupa młodsza to: Marlena Fedoruk, Zofia Sołtys, Marcelina Szarpak, Aleksandra Wójtowicz, Gabriel Nadolski, Michał Nadolski, Igor Psuja, Julian Sawić, Artur Hamulczuk. Grupa starsza: : Aleksandra Honory, Karolina Szwalikowska, Natalia Wróblewska, Dominika Zawiślańska, Przemysław Borkowski, Jakub Zwolak. Na koniec wydarzenia Teatr OKO, zaprezentował zgromadzonej publiczności, krótką formę improwizacji teatralnej.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 47 → wczoraj: 58 → a dotychczas: 115003