Międzynarodowy Dzień Teatru 2024 i Wojewódzki Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych - Eliminacje Powiatowe

Biuro Wojewódzkiego Ośrodka Kultury Centrum Spotkania Kultur w Lublinie,
Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie
eliminacje powiatów: chełmskiego i krasnostawskiego
do 23. Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych – Festiwal Najciekawszych Widowisk!

27 marca 2024 roku w sali widowiskowej Huty Kultury odbyły się eliminacje powiatów chełmskiego i krasnostawskiego do 23.Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych – Festiwal Najciekawszych Widowisk. Wydarzenie poprzedziły obchody Międzynarodowego Dnia Teatru – wspólne święto ludzi sceny i widzów. Z tej okazji odczytane zostały dwa orędzia. Międzynarodowe orędzie Instytutu Teatralnego, autorstwa norweskiego pisarza, laureata Nagrody Nobla 2023 w dziedzinie literatury Jona Fosse, odczytał Mirosław Majewski.
Polskie orędzie na Międzynarodowy Dzień Teatru, autorstwa Jakuba Skrzywanka, odczytał Przemysław Borkowski.

Do eliminacji zgłosiło się łącznie 3 grupy teatralne.

Jedna w kategorii teatrów dziecięcych:

• Teatr OKO grupa młodsza z Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzie-Hucie ze spektaklem pt. „Upiory Tuwima” w reżyserii Marcina Woszczewskiego.

Dwie w kategorii teatrów młodzieżowych:

• Studio Teatru Wyobraźni z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie zaprezentowali spektakl pt. „Zołzy” w reżyserii Mirosława Majewskiego.
  • Teatr OKO grupa starsza z Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzie-Hucie ze spektaklem pt. „Kolory”w reżyserii Marcina Woszczewskiego.

Prezentowane spektakle oceniała komisja konkursowa w składzie:

• Artur Sępoch – Zastępca Dyrektora ds. Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie,
  • Henryk Kowalczyk – wieloletni instruktor teatru w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie, twórca autorskiego Teatru Scena 6.

Po wysłuchaniu i obejrzeniu wykonawców komisja postanowiła przyznać nominację do Finału Wojewódzkiego 23. WPTDiM – FNW wszystkim uczestnikom przeglądu. Gratulujemy!

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 12 → wczoraj: 21 → a dotychczas: 107869