Podsumowanie sezonu artystycznego 2025/26
Fot. Robert Wróblewski
Podsumowanie sezonu artystycznego 2025/2026
18 czerwca 2026 r. w sali widowiskowej Huty Kultury odbyło się Podsumowanie sezonu artystycznego 2025/2026 organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele samorządu, instruktorzy, uczestnicy warsztatów, rodzice oraz licznie zgromadzona publiczność. Program był okazją do zaprezentowania efektów całorocznej pracy i podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w działalność kulturalną GOK-u.
Wieczór rozpoczął się od prezentacji działalności Teatru OKO prowadzonego przez Marcina Woszczewskiego. Młodsza grupa teatralna zaprezentowała spektakl „Topiel”, który wcześniej został nagrodzony podczas finału 25. Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych – Festiwalu Najciekawszych Widowisk za poruszenie ważnego społecznie problemu narkomanii. Na scenie wystąpili: Zofia Sołtys, Marcelina Szarpak, Aleksandra Wójtowicz, Artur Hamulczuk, Gabriel Nadolski, Michał Nadolski, Igor Psuja oraz Julian Sawić. W mijającym sezonie członkowie Teatru OKO uczestniczyli również w projekcie „Języki Teatru”, biorąc udział w warsztatach prowadzonych przez aktorów lubelskich instytucji teatralnych.
Podczas koncertu galowego swoje umiejętności zaprezentowali uczestnicy warsztatów instrumentalnych i wokalnych prowadzonych przez Mariana Skibę. Umiejętności gry na keyboardzie zaprezentowali: Rafał Roman, Szymon Sierpiński, Alicja Molenda, Jan Patrzykąt, Jagoda Poniewozik, Leon Zacharczuk, Antoni Dziaduk, Jakub Zwierzyński, Gabriel Nadolski oraz Piotr Sarzyński, natomiast na na akordeonie swoje umiejętności gry zaprezentowali: Mateusz Wilkos, Michał Nadolski, Antoni Dziaduk i Gabriel Nadolski.
Przed publicznością wystąpiły również zespoły wokalne. Młodszą grupę reprezentowały Nikola Kapica i Amelia Kołtun, natomiast starszy zespół tworzyli: Maja Dziechciaruk, Maja Kozłowska, Amelia Molenda, Mateusz Lewczuk oraz Jakub Zwierzyński.
Nie zabrakło również pełnych energii prezentacji tanecznych przygotowanych pod kierunkiem Sabiny Englot. Młodszą grupę Huty Tańca tworzyli: Hanna Dyczko, Iga Tulikowska, Laura Toporowska, Szymon Iwaniszczuk i Mateusz Sitarz. W starszej grupie wystąpili: Zuzanna Niedźwiecka, Matylda Zacharczuk, Zuzanna Dyczko, Roksana Niedźwiecka, Kamila Cenkiel, Michał Nadolski, Gabriel Nadolski, Agata Wilkos, Hania Wilkos, Wojciech Sitarz, Maria Sosno oraz Zuzanna Tulikowska. Starsza grupa taneczna w minionym sezonie reprezentowała Gminę Ruda-Huta podczas turniejów tanecznych w Poniatowej i Terespolu, zdobywając cenne doświadczenie sceniczne i inspiracje do dalszej pracy.
Podsumowano również działalność nowej sekcji LegoRobotyki prowadzonej przez Paulinę Sajdak ze Spice Gears Academy. W zajęciach uczestniczyli: Przemysław Klimek, Szymon Oziębło, Zuzanna Niedźwiecka, Krzysztof Mazurek, Piotr Dąbrowski, Amelia Dec oraz Dominik Pytel. Zajęcia pozwoliły uczestnikom rozwijać kreatywność, logiczne myślenie i umiejętność współpracy poprzez budowę i programowanie własnych konstrukcji.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów, instruktorom, rodzicom i publiczności za wspólnie spędzony sezon pełen pasji, zaangażowania i artystycznych emocji. Podczas uroczystości słowa uznania oraz podziękowania za całoroczną pracę na rzecz rozwoju kulturalnego dzieci i młodzieży przekazał instruktorom Wójt Gminy Ruda-Huta Jarosław Walczuk, wręczając im pamiątkowe podziękowania. Już dziś zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie oraz na nowy sezon warsztatowy, który rozpocznie się jesienią.