Nabór Wolontariuszy 2011
ogłasza nabór Wolontariuszy
- Stowarzyszenie Miłośników Gminy Ruda-Huta,
- Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie,
- Teatr OKO,
Zadanie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Lubelskiego.
Stowarzyszenie Miłośników Gminy Ruda-Huta22 – 110 Ruda-Huta ul. Niepodległości 44
Festiwal jest objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Pana Krzysztofa Hetmana
REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA WOLONTARIUSZY W REALIZACJI ZADANIA
Ogólnopolski Festiwal Teatrów Młodych „Wyżyna Teatralna”
§1
USTALENIA POCZATKOWE
1. Regulamin określa warunki uczestnictwa w realizacji zadania publicznego „Ogólnopolski Festiwal Teatrów Młodych „Wyżyna Teatralna”, współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Lubelskiego.
2. Ilekroć w regulaminie mowa o:
a) Korzystający: należy przez to rozumieć: Stowarzyszenie Miłośników Gminy Ruda-Huta, którego siedziba mieści się w Rudzie-Hucie ul. Niepodległości 44,
b) Uczestnik: należy przez to rozumieć osobę wolontariusza biorącego udział w zadaniu „Ogólnopolski Festiwal Teatrów Młodych „Wyżyna Teatralna”.
c) Zadaniu: należy przez to rozumieć zadanie publiczne „Ogólnopolski Festiwal Teatrów Młodych „Wyżyna Teatralna”
d) Koordynator: Należy przez to rozumieć osobę odpowiadającą za merytoryczną realizację zadania. Koordynatorem jest Marcin Woszczewski – Wice Prezes Stowarzyszenia Miłośników Gminy Ruda-Huta.
3. W szczególności Regulamin określa: informacje ogólne o zadaniu, kryteria uczestnictwa w zadaniu, procedury rekrutacji uczestników zadania, zasady organizacyjne, rezygnacje z uczestnictwa w zadaniu, postanowienia końcowe.
§2
INFORMACJE O ZADANIU
1. Zadanie jest realizowane na podstawie umowy zawartej przez Stowarzyszenie Miłośników Gminy Ruda-Huta z Samorządem Województwa Lubelskiego.
2. Biuro Realizacji Zadania znajduje się w siedzibie Korzystającego, 22–110 Ruda-Huta, przy ul. Niepodległości 44, I piętro, pok.11.
3. Zadanie jest realizowane od 01.06.2011 r. do 30.09.2011 r. na terenie Gminy Ruda-Huta.
4. Zadanie zakłada udział w jego działaniach 10 uczestników.
§3
KRYTERIA UCZESTNICTWA W ZADANIU
1. Uczestnikiem zadania może wyłącznie osoba, która w dniu podpisania umowy spełniała łącznie następujące kryteria formalne:
a. jest osoba zainteresowana wolontariatem i chce zostać wolontariuszem przy realizacji Zadania.
b. jest mieszkańcem Gminy Ruda-Huta.
c. jest w wieku 16- 26 lat (skończone 16 lat, nie więcej niż 26 lat).
d. uzyskała pozytywny wynik w całej procedurze rekrutacji opisanej w §4.
§4
PROCEDURY REKRUTACJI UCZESTNIKÓW
1. Rekrutacja prowadzona jest od 02.06.2011 r. do 28.06.2011 r.
2. Rekrutacja prowadzona jest w II etapach:
2.1 - I ETAP – ZGŁOSZENIE DO UDZIAŁU W ZADANIU
2.1.1 Zgłoszenia do udziału w zadaniu należy dokonać poprzez wypełnienie oraz dostarczenie do biura realizacji zadania wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego (ankiety – Załącznik nr 1 do regulaminu),
2.1.2 Dostarczenie do biura realizacji zadania podpisanego jednego egzemplarza regulaminu.
2.1.3 Poprawność wypełnionej i złożonej dokumentacji stanowi o zakwalifikowaniu Uczestnika do II etapu rekrutacji w terminie podanym przez Korzystającego.
2.1.4 Korzystający na wypadek stwierdzonych uchybień w złożonej dokumentacji wzywa Uczestnika do ich skorygowania/uzupełnienia w terminie określonym przez Korzystającego. Nie dokonanie korekty dokumentacji skutkuje niezakwalifikowaniem uczestnika do dalszych etapów rekrutacji.
2.2 - II ETAP – ROZMOWA KWALIFIKACYJNA
2.2.1 Korzystający w ustalonym terminie zaprasza uczestników do II etapu rekrutacji w formie przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej.
2.2.2 W wyjątkowych przypadkach (udział we wcześniejszych działaniach Korzystającego lub inna, udokumentowana działalność na rzecz Gminy Ruda-Huta) Korzstający może odstąpić od rozmowy kwalifikacyjnej.
3. Uzyskanie przez uczestnika pozytywnego wyniku z wszystkich etapów rekrutacji stanowi o zakwalifikowaniu uczestnika do udziału w zadaniu.
4. Zespół rekrutacyjny zastrzega możliwość utworzenia grupy rezerwowej osób, które spełniły wymogi uczestnictwa w zadaniu lecz nie zostały wybrane do udziału w zadaniu ze względu na ograniczoną liczbę miejsc zgodnie z §2, ust.4.
5. Z osób które przejdą pozytywnie przez oba etapy rekrutacji zostanie utworzona grupa o której mowa w §2, ust.4., jeżeli liczba osób spełniających kryteria będzie większa od określonej w §2, ust.4. decydowała będzie kolejność wpływu ankiety w I etapie rekrutacji.
6. W przypadku nie spełnienia na dzień przystąpienia uczestnika do zadania postanowień zawartych w §3, uczestnik zostaje wykreślony z listy kwalifikacyjnej, a na jego miejsce wpisana zostaje kolejna osoba z listy rezerwowej z zastrzeżeniem §4, ust. 4
7. Złożone formularze zgłoszeniowe nie podlegają zwrotowi.
§5
ZASADY ORGANIZACYJNE
1. Uczestnik zadania zobowiązany jest do:
a) punktualnego i aktywnego uczestnictwa w zajęciach szkoleniowych (konieczność uczestnictwa w 80% wszystkich szkoleń, potwierdzona podpisem na liście obecności),
b) nie spożywania alkoholu oraz innych środków psychoaktywnych podczas organizowanych przez Korzystającego działań pod rygorem natychmiastowego wykluczenia z Zadania.
c) wypełniania w trakcie udziału w zadaniu niezbędnych dokumentów i materiałów szkoleniowych,
d) bieżącego informowania Korzystającego o wszystkich zdarzeniach mogących zakłócić dalszy udział uczestnika w Zadaniu,
2. W przypadku nieobecności uczestnika na zajęciach, jest on zobowiązany w terminie 7 dni do przedstawienia pisemnego, uzasadnionego choroba lub ciężką sytuacjarodzinna, bądź też niezawinionym zdarzeniem losowym, usprawiedliwienia w Biurze Zadania. Przedstawiając usprawiedliwienie uczestnik zobowiązany jest uprawdopodobnić okoliczność, na która się powołuje, szczególnie w przypadku choroby przedstawiając zwolnienie lekarskie.
3. W przypadku naruszenia zasad uczestnictwa w projekcie, a w szczególności podania nieprawdziwych informacji, zatajenia prawdy lub ujawnienia okoliczności uzasadniających przypuszczenie, iż uczestnik nie daje rękojmi należytego wykonania umowy decyzja Korzystającego, uczestnik zostanie wykluczony z uczestnictwa w Zadaniu.
4. W przypadku wykluczenia z uczestnictwa w zadaniu z winy uczestnika, osoba ta nie będzie mogła przystąpić do żadnego z realizowanych przez Korzystającego zadań, projektów itp. w okresie dwóch lat od daty wykluczenia.
5. Uczestnicy zadania są zobowiązani do uczestnictwa w ewaluacji i monitoringu zadania (w szczególności do wypełnienia ankiet oraz innych dokumentów).
§6
REZYGNACJA Z UCZESTNICTWA W PROJEKCIE
1. Uczestnik ma prawo do rezygnacji z udziału w Zadaniu jeżeli:
a) rezygnacja jest usprawiedliwiona ważnymi powodami osobistymi lub zawodowymi,
b) postęp czasowy realizacji zadania, w którym uczestnik uczestniczył nie przekroczył 5 % łącznego czasu szkoleniowego.
c) w przypadku rezygnacji z udziału w Zadaniu, uczestnik zobowiązany jest do złożenia pisemnego oświadczenia o rezygnacji.
2. Rezygnacja z udziału w projekcie w przypadku nie spełnienia warunków opisanych w §6 pkt. 1 stanowić może podstawę do wykluczeniu uczestnika z zadania na zasadach §5 niniejszego regulaminu.
§7
POSTANOWIENIA KONCOWE
1. Regulamin Zadania jest dostępny w siedzibie Biura Zadania w Rudzie-Hucie ul. Niepodległości 44,
2. Ogólny nadzór nad realizacja Zadania, a także rozstrzyganie spraw, które nie są uregulowane niniejszym Regulaminem, pozostaje w gestii Koordynatora Zadania.
3. Powyższy Regulamin obowiązuje przez okres realizacji Zadania.
Pliki do pobrania:
Stowarzyszenie Miłośników Gminy Ruda-Huta22 – 110 Ruda-HutaUl. Niepodległości 44