Wakacje z GOK-iem 2024

Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie od lipca do sierpnia realizował program „Aktywne wakacje z GOK-iem 2024”. Projekt ten był współfinasowany ze środków Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju w ramach programu grantowego Wakacyjna Aktyw AKCJA. W ramach projektu zostały przeprowadzone następujące działania:
• Rajd rowerowy i warsztaty w pasiece edukacyjnej;
• Warsztaty plastyczne „Wesoła Pszczoła”;
• Wycieczka do Poleskiego Parku Narodowego;
• Piknik sportowo-edukacyjny na zakończenie wakacji;

4 lipca 2024 r. rozpoczęły się „Aktywne wakacje z GOK-iem2024” odbył rajd rowerowy do Pasieki Pod Dębem w Żalinie w gminie Ruda-Huta u Pana Tomasza Dyjakowskiego. Grupa 40 osób uczestniczyła w warsztatach robienia świec z węzy, samodzielnie wykonali ramki pszczele. Młodsi uczestnicy wycieczki malowali malowanki z pszczołami. Z zainteresowaniem słuchali pana Tomasza Dyjakowskiego, który opowiadał o życiu pszczół, w jaki sposób produkują miód. Na koniec wizyty w Pasiece pod Dębem odbyło się ognisko z pieczoną kiełbaską degustacja różnych miodów i wspólna zabawa przy muzyce.

17 lipca 2024 r. – W Hucie Kultury odbyły się warsztaty plastyczne „Wesoła Pszczoła” uczestnicy warsztatów otrzymali szablony pszczół do pomalowania za pomocą farb witrażowych. Wszyscy uczestnicy zabrali swoje piękne dzieła.

9 sierpnia 2024 r. – Odbyła się wycieczka do Poleskiego Parku Narodowego dla 40 uczestników projektu. W parku wędrowaliśmy ścieżka przyrodniczą o nazwie „Dąb Dominik” trasa liczyła ok 3,5 km. Park obejmuje liczne bagna, torfowiska i jeziora krasowe rzadko występujące żółwie błotne oraz naturalne kompleksy leśne z bogactwem flory i fauny. W części muzealnej zobaczyliśmy ciekawe eksponaty archeologiczne, historyczne. Uczestnicy wyjazdu po obfitym obiedzie w restauracji i lodach zakończyli wyjazd w dobrych humorach.

23 sierpnia 2024 r. na placu przed budynkiem Huty Kultury w Rudzie-Hucie odbył się piknik sportowo-edukacyjny na zakończenie wakacji „Aktywne Wakacje z GOK-iem 2024”. Podczas pikniku zostały rozdane upominki dla wszystkich uczestników projektu. Ponadto został przeprowadzony quiz wiedzy podsumowujący wiedzę nabytą podczas projektu. Podczas pikniku uczestnicy korzystali z darmowych dmuchanych atrakcji. Odbyło się szereg animacji, gier i zabaw dla uczestników projektu. Koła Gospodyń przygotowały słodkości oraz salon piękności dla dziewczynek. Dla odważnych odbyły się przejażdżki quadem oraz można było zwiedzić wnętrze wozu strażackiego.

Działanie „Aktywne Wakacje z GOK-iem 2024”zostało zrealizowane ze środków Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju w ramach programu grantowego Wakacyjna Aktyw AKCJA.

Poza projektem 24 lipca 2024 r. Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie zorganizował wycieczkę do Mandorii - największego całorocznego parku rozrywki w Polsce. Jest to tematyczny park rozrywki w miejscowości Rzgów w województwie łódzkim. Tematyka parku jest oparta o europejskie miasta handlowe z epoki renesansu. Pierwszym punktem wycieczki były warsztaty „Magia minerałów” prowadzone przez animatora i zakończone poszukiwaniem minerałów. Każdy z uczestników warsztatów otrzymał pamiątkowy minerał. Nasi wycieczkowicze udali się do poszczególnych stref z atrakcjami dla dzieci i dorosłych: karuzele, roller coastery, rowerki wodne, zjeżdżalnie, kolejki górskie, wielkie karuzele. Zjedliśmy wspólnie pyszny obiad w klimatycznej restauracji. Na zakończenie naszej wizyty w państwie Mandorii zrobiliśmy wspólne zdjęcie. Nasza wycieczka tradycyjnie zakończyła się wizytą w restauracji McDonald's.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom projektu i zapraszamy wszystkich chętnych za rok na kolejne wakacje z GOK-iem.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 47 → wczoraj: 58 → a dotychczas: 115003